Garanční prohlídka

Garanční prohlídka je povinnou kontrolou auta v záruční lhůtě. Měla by být provedena podle předpisu výrobce vozu po určitých kilometrech (zpravidla každých 15 - 30 tisíc km) či v časovém úseku (například každý rok). Informace o povinné garanční prohlídce získáte v servisní knize či při kontaktování výrobce vozu.

Co je součástí garanční prohlídky?

Zpravidla se mění většina kapalin ve vozidle, tedy motorový olej a olejový filtr, případně převodový olej nebo olej v rozvodovce. Pokud si to stav žádá, bývá měněn také vzduchový, kabinový a palivový filtr. Doplněna či vyměněna může být také brzdová kapalina, nemrznoucí směs, servokapalina atd. Kontrolou projdou také brzdy, výfuk, tlumiče, čepy, silentloby, náprava, geometrie a klimatizace.

Všechny tyto úkony mohou být provedeny jak v autorizovaném servisu, tak v nezávislém. Díky blokové výjimce EU je nyní umožněno každému majiteli vozidla navštívit neautorizovaný servis i s autem v záruční lhůtě, aniž by auto přišlo o záruku. Více se dozvíte v článku Musím do autorizovaného servisu?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení